Palazzetti Lelio S.p.A. bugün ahşap biyokütle ev ısıtma sektöründe (odun ve pelet) dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. 1954 yılında Porcia’da (PN) kurulan şirket, birkaç yıl sonra zemin ve duvarlar için mermerin endüstriyel olarak işlenmesiyle birleşen iç tasarım için beton ürünlerin üretimi ile kuruldu. 1970’lerin başında, endüstriyel işleme sistemleriyle, estetik ve işlevsel gereksinimlere uygun, kurulumu kolay, komple prefabrik şömineler ve barbekülerin ilk İtalyan üretimi başladı. İlerleyen yıllarda odun ve pelet soba ve ocak üretimine, daha sonra kagir mutfakların üretimine geçilmiştir. En yüksek teknolojik standartlara uygun olarak ve çevreye mutlak saygıyla geliştirilmiş yenilikçi ürünler.
Yıllık ortalama 75 milyon Euro cirosu ile Palazzetti, yerli odun ısıtma ve türevleri sektöründe İtalyan lider konumunu teyit ediyor. Dış ticaret Avrupa, Rusya, Akdeniz ve Orta Doğu arasında bölünmüştür.
Palazzetti, teknolojik araştırmaya kurumsal hedeflere ulaşmak için stratejik bir kaldıraç olarak inanıyor. Bu nedenle her yıl toplam cirosunun %5’ini araştırma ve teknolojik geliştirmeye ayırmaktadır.

Filters